مواد غذایی

علت و درمان های پزشکی دکتر سلام
هر کس پزشک خود است2017

تصفیه خون و رفع التهاب زردچوبه یکی از مشهورترین مواد غذایی در جهان است

این شهرت را تنها به واسطه استفاده در قالب ادویه در دستورالعمل های غذایی مختلف کسب نکرده و فواید سلامت آن نیز عاملی تاثیرگذار در این زمینه محسوب می شوند. بدون تردید، اثرات دارویی و شفابخشی زردچوبه آن را به محصولی تبدیل می کنند که می توان در روتین زندگی روزانه به کار گرفت. التهاب شرایطی است که همه ما در بدن خود آن را تجربه می کنیم.در حقیقت، التهاب فوق العاده مهم است. این شرایط به بدن در مبارزه با مهاجمان خارجی، مانند باکتری ها و ویروس ها، کمک می کند و در ترمیم آسیب ها نقش دارد. با این وجود، زمانی که التهاب حالت مزمن به خود می گیرد، مشکل آفرین می شود. التهاب مزمن زمانی رخ می دهد که بدن حمله به بافت های خود را آغاز می کند، که بدون تردید قصد نداریم به هیچ عنوان این شرایط رخ دهد.

در حقیقت، التهاب مزمن عامل شکل گیری بسیاری از بیماری های مزمن، مانند بیماری قلبی، سرطان، سندرم متابولیک، آلزایمر و دیگر بیماری های انحطاطی در نظر گرفته می شود. تصفیه خون و رفع التهاب با زردچوبه اگر قصد دارید به صورت ریشه ای با بیماری مبارزه کنید، استفاده از گیاهان دارویی طبیعی، مانند زردچوبه، برای کاهش سطوح التهاب مهم است. کورکومین، ماده فعال موجود در زردچوبه، از چنان خواص ضد التهابی قوی برخوردار است که اثرگذاری آن با برخی داروهای ضد التهاب مقایسه می شود. همچنین، اثرات ضد التهابی کورکومین به سیستم قلبی عروقی ما گسترش می یابد، با این وجود، زمانی که موضوع بیماری قلبی مطرح می شود، کورکومین به واقع عملکرد اندوتلیوم، که پوشش داخلی رگ های خونی است، را بهبود می بخشد. عملکرد ناقص اندوتلیال دلیل اصلی بیماری قلبی است، زیرا در تنظیم فشار خون، انعقاد خون و دیگر عوامل اختلال ایجاد می کند. با مصرف روزانه یا چند بار در هفته این اسموتی حاوی زردچوبه می توانید از فواید شگفت انگیز این محصول بهره‌مند شوید.

تاریخ ارسال : 27 اکتبر 2017

لکتین در مواد غذایی

ابتدا باید بگوییم تعریف لکتین چیست ؟ لکتین یعنی چی ؟

لکتین (انگلیسی: Lectin) پروتئین‌هایی هستند که اغلب بصورت اختصاصی با قندها پیوند می‌یابند. لکتین با لسیتین و لپتین نباید اشتباه شود.

لکتین در مواد غذایی

در حالی که لکتین ها ممکن است سبب آسیب شوند، پژوهش های قوی برای حمایت از مزایای خوردن غذاهای گیاهی وجود دارد. بسیاری از گیاهان در میزان لکتین بالا هستند، اما سطح لکتین می تواند به طور قابل توجهی بین انواع گیاهان متفاوت باشد. انواع مختلفی از لکتین ها وجود دارد و بعضی از آنها سودمند هستند.

یکی از رژیم های غذایی که همواره مورد توجه و استفاده افراد به منظور لاغری و تناسب اندام قرار می گیرد، رژیم غذایی حاوی لکتین ها بود که دکتر سلام شما را در این پست با فواید و عوارض لکتین ها آشنا می نماید.

مزایای احتمالی رژیم غذایی بدون لکتین

دانشمندان معتقدند که لکتین ها مضر هستند و باعث التهاب می شوند. یک مقاله قدیمی تر لکتین ها را به بیماری های خود ایمنی مرتبط می کند، از جمله بیماری سلیاک، دیابت و آرتریت روماتوئید.
التهاب دراز مدت با بسیاری از بیماری های جدی پزشکی مرتبط است، از جمله بیماری های قلبی، سرطان و افسردگی.
یک رژیم غذایی بدون لکتین میتواند راهی برای کاهش التهاب در بدن باشد. با این حال، تحقیقات بیشتری لازم است.

خطرات و عوارض جانبی رژیم غذایی بدون لکتین

رژیم غذایی بدون لکتین یک برنامه محدود کننده است که ممکن است بعضی از افراد برای مدت طولانی آن را پیگیری کنند. این طرح همچنین محدود کردن یا حذف بسیاری از غذاهای مغذی مانند غلات و حبوبات، لوبیا و سبزیجات خاص است.
تحقیقات نشان داده مصرف کل دانه ها می تواند به کاهش خطر ابتلا به بیماری های قلبی، دیابت و سرطان کمک کند.
میوه ها و سبزیجات همچنین دارای مزایای بهداشتی بسیاری هستند. اما باید توجه داشت که خوردن میوه ها و سبزیجات بیشتر ممکن است خطر بیماری های مختلف از جمله بیماری های قلبی و ریوی را به دنبال داشته باشد.
رژیم غذایی بدون لکتین ممکن است برای گیاهخواران دشوار باشد زیرا میوه ها، آجیل ها، دانه ها و غلات کامل پروتئین گیاهی را تولید می کنند.
حبوبات، دانه های کامل، و میوه ها و سبزیجات نیز فیبر غذایی را فراهم می کنند. رژیم غذایی بدون لکتین ممکن است منجر به کاهش میزان مصرف فیبر غذایی شود.

غذاهای زیر برای افرادی که سعی در محدود کردن مصرف لکتین خود دارند توصیه می شود
سیب زمینی شیرین پخته شده
برگ سبز
سبزیجات cruciferous مانند بروکلی و جوانه های بروکسل
مارچوبه
سیر و پیاز
کرفس
قارچ
آووکادو
زیتون یا روغن زیتون
افراد وقتی لاکتین کمی استفاده می کنند باید غذاهای زیر را محدود می کنند:
حبوبات، مانند لوبیا، نخود فرنگی، عدس و بادام زمینی
سبزیجات مانند بادمجان، فلفل، سیب زمینی و گوجه فرنگی
میوه، اگر چه میوه های فصلی مجاز است.

تاریخ ارسال : 8 اکتبر 2017
برترین مطالب پزشکی این ماه( 30 روز گذشته )
الو دکتر سلام( بروز , روزانه )
pzshc.ir علت و درمان های پزشکی
  • Doctor
یک سایت پزشکی که در اینجا اطلاعات مفیدی برای شما فراهم خواهیم آورد .

علت و درمان های پزشکی sitemap_index.xml